با اطمینان کامل لوازم و خرده ریز های خود را به فروش برسانید

مقالات 22 آذر 1398 14 دی 1398


تا حالا شده بخوای لوازم دست دوم و خرده ریز خونتو بفروشی و بخوای خودت آگهی کنی ؟ آیا مطمئن هستی که اون ور تلفن چه کسی و با چه نیتی داره با شما صحبت میکنه؟ . . .

ما در مجازه به شما این تضمین را می دهیم که فقط افراد دارای صلاحیت هستند که می توانند در این سایت اقدام به درج آگهی کنند.

به عبارت دیگر هر آگهی که شما در مجازه می بینید قبل از اینکه منتشر شود به صورت کامل از نظر قانونی و اخلاقی بررسی می شود و در صورتی که تایید شود بر روی سایت قرار خواهد گرفت.

برخی از لوازم الکترونیکی تقریبا قیمت بالایی در بازار دارند، بنابراین همیشه نمی‌توان سراغ خرید جنس نو و آکبند رفت. برای عده زیادی به دلایل اقتصادی به صرفه‌تر است که سراغ خرید کالاهای دست دوم بروند. خرید کالای کارکرده و به خصوص وسایل الکترونیکی اگرچه ریسک‌های خاص خودش را دارد، ولی با رعایت نکاتی ساده میتوان وسایل الکترونیکی دست دومی خرید که سال‌ها کار ‌کند و از نظر ظاهری نیز چیزی کم از نمونه آکبند نداشته باشد.

تحقیق کنید:

پیش از خرید هر وسیله‌ای چه نو و چه کارکرده باید درباره‌ش تحقیق کنید. مقایسه قیمت نو یک وسیله با قیمت کارکرده آن می‌تواند باعث شود که به اصطلاح سرتان کلاه نرود. هر دستگاه الکترونیکی عمر مفیدی دارد، بنابراین در مورد سال مفید استفاده از آن تحقیق و پرس و جو کنید. عمر مفید بعضی از دستگاه‌های الکترونیکی ۵ سال است و برخی دیگر تا سال‌های سال می‌توانند به کارشان ادامه دهند.

اطلاعات لازم را از فروشنده بپرسید:

هرچند خرید برخی از لوازم الکترونیکی دست دوم مثل گوشی موبایل دست دومی که از نسل چهارم پشتیبانی نمی‌کند، می‌تواند به ضررتان تمام شود و کار خاصی نتوانید با آن انجام دهید، ولی همه اطلاعات مورد نظر را از فروشنده بپرسید. پرسیدن سوالاتی درباره عمر باتری، استهلاک قسمت‌های مکانیکی(اگر آن وسیله الکترونیکی قسمت مکانیکی خاصی دارد)، نرم افزار مربوط و پشتیبانی از آن در خصوص وسایلی مثل لپ تاپ می‌تواند به شما در یک خرید خوب کمک کند. از فروشنده نام و نشانی تعمیرکار دستگاه یا فروشنده قبلی را نیز بپرسید. همینطور شما باید مطلع شوید که دستگاه قبلا چه عیب و ایرادی داشته و کدام قسمت از دستگاه تعمیر یا تعویض شده است. آگاه نشان دادن خودتان موقع خرید باعث می‌شود از خریدتان پشیمان نشوید.

یک فرد مطلع همراه‎تان ببرید:

بیشتر ما از قسمت‌های مختلف لوازم الکترونیکی، قطعات و لوازم آنها و نحوه کارکردشان بی‌اطلاعیم. ممکن است قسمتی از یک دستگاه عملکرد سایر بخش‌ها را تحت‌الشعاع قرار بدهد و در صورت وجود یک خرابی جزئی نیز نیاز به تعمیر مجدد داشته باشد. بنابراین همراه بردن کسی که آشنا به قسمت‌های مختلف دستگاه و نحوه کارکرد آن باشد می‌تواند جلوی یک خرید اشتباه را بگیرد.

آزمایش کنید:

موقع خرید حتما همه قسمت‌های دستگاه را مورد بررسی قرار دهید و همه دکمه‌ها و قسمت‌هایش را وارسی کنید. برخی از لوازم الکترونیکی را باید بارها خاموش و روشن کرد تا از سالم و بدون نقص بودنشان مطمئن شد. چنانچه دستگاه را به برق زدید و داغ شد از خرید اجتناب کنید. حتی برخی از لوازم الکترونیکی دست دوم ممکن است موقع آزمایش سالم باشند و نشانه‌ای از خرابی در آنها نباشد اما بعد از یکی دو بار استفاده خرابی‌شان معلوم شود. از فروشنده مهلت استفاده بخواهید و چنانچه مقدور است نصف پول را موقع خرید و نصف دیگر مبلغ را پس از یکی دوبار استفاده برایش واریز کنید.

بدون برچسب

63 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر